Stavba hájovny Na Dědku

Skautské tábořiště Na Dědku pro kluky a holky kompletní? Díky vám ano! Odkupujeme část pozemků, aby se mohlo okolo nové hájovny bezpečně tábořit. Peněz na pozemek ale moc není, a tak potřebujeme vaší pomoc. Přispějte na prosím na odkup pozemku.

Váš dar se díky Skautské nadaci Jaroslava Foglara zdvojnásobí! Ta totiž za každou přispěnou korunu od vás přispěje další korunou.

Na Dědku se staví! Jsme nadšení, že se s vámi konečně o tuhle zprávu, na kterou jsme čekali už moc dlouho, můžeme podělit! Překážek nebylo málo a my nechtěli malovat vzdušné zámky. Ale snad ten náš vysněný skautský bude brzy opět v Brdech!

Naši Sponzoři

Co se událo

• Projektová příprava pro účely stavebního provedení byla vytvářena od dubna 2021 do července 2022.
  • Na základě dokumentace bylo obdrženo stavební povolení 5.10.2022.
  • Ač jsme několikrát byli neúspěšný v našich žádostech o finanční podporu obnovy základny, tak ke konci roku 2022 jsme v rámci dotačního titulu Rozvoje materiálně technické základny mimoškolních aktivit dětí a mládeže úspěšně dostali příslib finanční podpory od MŠMT. Podmínkou dotace je, že dodavatel musí být vytendrovaný.
  • Pro účely výběrového řízení bylo však nutné provést projekt do většího detailu, tj. prováděcí dokumentaci v detail pro stavbu, tu jsme připravovali až do května 2023.
  • Následně jsme s externím odborníkem začali připravovat veřejné výběrové řízení na dodavatele stavby. VVŘ proběhlo v červenci 2023.
  • Vyhodnocení veřejného výběrového řízení komisí a následný podpis smlouvy o dílo s vítězným dodavatelem 3AE, s.r.o.: 21. 8. 2023.
  • Vytendrovaná cena je vyšší, než jsou naše možnosti. Pracujeme na tom, kde na stavbě ušetřit.
  • Domluva s externím technickým dozorem stavby proběhla v září 2023.
  • Paralelně jednáme s ministerstvem školství a mládeže ČR ohledně administrativy dotace, dále s dodatečnou podporou od ústředí Junáka a dále zejména od Skautské nadace Jaroslava Foglara, která podpořila finančně přípravu projektu.

Důležité milníky

• Předání staveniště dodavateli: do konce října 2023
  • Realizace stavby listopad 2023 – prosinec 2024
  • Předání díla a kontrola nedostatků
  • Kolaudační řízení
  • Předložení dokumentace k závěrečnému vyhodnocení akce

Co stavíme

Jedná se o stavbu obnovující shořelou skautskou základnu. Plánovaný objekt je podsklepený (stejně jako byla základna před požárem). Dispozice objektu se zefektivní – bude se sestávat ze zádveří, chodby, technické místnosti, 2x samostatného WC, koupelny, shromažďovací místnosti s kuchyňským koutem, dvou pokojů a produkční místnosti. Při jižní straně je k budově přistavěna polní kuchyň, která má užití jen v teplých měsících, neboť není zateplená, ani utěsněna okny.

Základní hmoty fasád tvoří dřevěný obklad vertikální Thermowood. Nosný systém – stěny tvoří lepené masivní dřevěné panely Novatop Solid tl. 84 a 62 mm. Primárním zdrojem tepla je krbová vložka s teplovodním výměníkem, umístěná ve shromažďovací místnosti. Příprava teplé vody je řešena taktéž krbovou vložkou s teplovodním výměníkem.

Větší detail řešení stavby je možné nalézt v projektové dokumentaci, která je k dispozici online. Na odkazu lze nalézt i vytendrovaný rozpočet stavebních prací a další dokumenty týkající se veřejného výběrového řízení.