Chci být členem

Chceš se pravým skautem nebo skautkou stát?
Pospěš honem mezi nás!

Skautská výchova rozvíjí kluky a holky laskavým vedením i promyšleně připraveným programem.
Může se zdát, že si v klubovně jen hrajeme, s každou hrou se však něco učíme. Díky tomu skauty a skautky v kolektivu často poznáte, aniž by museli mít kroj.
Jsou to aktivní lidé, kterým jde o víc než jen o sebe. Všímají si, co se děje kolem a často se snaží dění sami měnit a zlepšovat.

Pokud chcete své dítě přihlásit do našeho skautského střediska, kontaktujte vedoucí v dané věkové kategorii v sekci Družiny nebo nám napište na rozmital@skaut.cz.
Přihlášku vyplňte po domluvě s vedoucím družiny.

Roční registrace činí 1000 Kč pro první a 800 Kč pro druhé dítě.
V případě přihlášení během roku se registrace platí formou navýšení ceny tábora o danou částku.
Každé léto pořádáme letní tábor v přírodě, který stojí cca 3 000 Kč.

Skautem nebo skautkou je možné stát se v jakémkoliv věku.
Máte chuť nás poznat a možná se do skautské činnosti zapojit i jako dospělí? Napište nám!

Co skauti a skautky během roku dělají?
Téměř každý týden probíhají družinové schůzky, kde se kluci a holky věnují celoročnímu programu a rozvoji své skupiny.
Během roku pořádáme spousty střediskových akcí, ale i akcí pro veřejnost, mezi které již tradičně patří Skautská veselice.

Kdo se o děti stará a má k tomu nějakou kvalifikaci?
Ve vedení střediska stojí lidé, kteří složili vůdcovskou zkoušku.
Vedoucí družin absolvují rádcovský kurz, či čekatelskou zkoušku, kde se naučí od školených instruktorů,
jak připravit atraktivní program pro děti, ale i jak se zachovat v krizových situacích.

Jsou vedoucí družin nějak odměňováni?
Celá organizace Junáka je stavěna na dobrovolnické činnosti a
všichni vedoucí vykonávají tuto činnost bez nároku na peněžní odměnu.

Na jak dlouho je dítě přihlášeno?
Říká se, že jednou skautem, navždy skautem.
Ale záleží to pouze na každém, jak dlouho chce být součástí skautské organizace.
Skautem se tak může stát i dospělý člověk, který může najít své uplatnění třeba v pomoci s vedením nové skautské družiny.
Během podzimu je nutné vždy uhradit účastnický poplatek 1000 Kč (druhé dítě 800 Kč), který platí i vedoucí.

Proč se stát skautem?

Skaut děti rozvíjí laskavým a pevným vedením i chytře navrženým programem.
Může se zdát, že si v klubovně jen hrajeme, s každou hrou se však něco učíme. Díky tomu skauty v kolektivu často poznáte, aniž by museli mít kroj.
Jsou to aktivní lidé, kterým jde o víc než jen o sebe. Všímají si, co se děje kolem a často dění sami mění a zlepšují.

Skauting – to jsou kamarádi, přátelé a společenství lidí, kteří sdílejí podobné hodnoty.

Vyrůstat ve skautském oddíle znamená chopit se šance žít naplno. Být aktivní a najít vlastní místo ve světě. Skauting je příležitost rozvíjet nejen sebe, ale i své okolí.

Více na officiálních stánkách
Junáka – Českého skauta