O středisku

Skautské středisko Rožmitál pod Třemšínem má přes 160 členů a členek a je největší výchovnou organizací pro děti a mládež na Rožmitálsku. Kluci a holky získávají v menších věkově podobných skupinách (družinách) zkušenosti pro celý život a zažívají společně nevšední dobrodružství. Rožmitál se může také pyšnit jednimi z prvních skautů v Čechách, a to díky Americké kolonii skautů Františka Hofmeistra z roku 1911.

Výroční zpráva

Naše akce

Kromě tradičních i netradičních akcí běží každý týden družinové schůzky
a družiny také vyjíždí na jednodenní i víkendové výpravy.

Vedení střediska

Středisková rada

Revizní komise

O Skautingu

Junák – český skaut je největší výchovnou organizací pro děti a mladé lidi v ČR.
Od roku 1989 jich prošlo skautingem v Česku více než 500 tisíc.

Současně Junáka tvoří skoro 2 200 oddílů a celkový počet členů je přes 72 000.

Skauting však není čistě česká záležitost. Na celém světě je 170 organizací jako je Junák, které dohromady tvoří přes 60 mil. skautů.
Všechny tyto organizace zaštiťuje mezinárodní organizace WOSM. Díky ní se naši členové mohli vypravit například do Nizozemí, Anglie nebo Francie.