Stavba Skautské základny Na Dědku

Obnovujeme jedinečné místo pro výchovu kluků a holek v CHKO Brdy. Stavíme Skautskou základnu Na Dědku.

Po pěti letech se daly věci do pohybu a nám se plním náš skautský sen, ve který jsme doufali po tom, co naše hájovna Na Dědku v létě v roce 2019 zcela vyhořela.

• K jakým účelům bude stavba sloužit?
    Historicky na tábořiště přijelo každý rok stovky (nejen) skautských holek a kluků z širokého okolí. Základna bude sloužit v létě k pořádání letních táborů nebo vzdělávacích kurzů. Přes rok bude základna nabídnuta organizacím pracujícím s dětmi a mládeží a také školám pro pořádání výjezdů do CHKO Brdy.

Skautská základna v médiích

Co se událo

• Projektová příprava pro účely stavebního provedení byla vytvářena od dubna 2021 do července 2022.
  • Na základě dokumentace bylo obdrženo stavební povolení 5. 10. 2022.
  • Ke konci roku 2022 jsme v rámci dotačního titulu Rozvoje materiálně technické základny mimoškolních aktivit dětí a mládeže dostali příslib finanční podpory od MŠMT. Podmínkou dotace bylo, že dodavatel musí být vytendrovaný.
  • Pro účely výběrového řízení bylo nutné převést projekt do většího detailu, tj. prováděcí dokumentaci v detail pro stavbu, tu jsme připravovali až do května 2023.
  • Následně jsme s externím odborníkem začali připravovat veřejné výběrové řízení na dodavatele stavby. VVŘ proběhlo v červenci 2023.
  • Vyhodnocení veřejného výběrového řízení komisí a následný podpis smlouvy o dílo s vítězným dodavatelem 3AE, s.r.o.: 21. 8. 2023.
  • Domluva s externím technickým dozorem stavby proběhla v září 2023.
  • Paralelně jednáme s MŠMT ČR ohledně administrativy dotace, spolupracujeme s ústředím Junáka – českého skauta a Skautskou nadací Jaroslava Foglara.

Důležité milníky

• Předání staveniště dodavateli: do konce října 2023
  • Realizace stavby listopad 2023 – prosinec 2024
  • Předání díla a kontrola nedostatků
  • Kolaudační řízení
  • Předložení dokumentace k závěrečnému vyhodnocení akce

Co stavíme

Jedná se o stavbu obnovující shořelou skautskou základnu. Plánovaný objekt je podsklepený (stejně jako byla základna před požárem). Dispozice objektu se zefektivní – bude se sestávat ze zádveří, chodby, technické místnosti, 2x samostatného WC, koupelny, shromažďovací místnosti s kuchyňským koutem, dvou pokojů a produkční místnosti. Při jižní straně je k budově přistavěna polní kuchyň, která má užití jen v teplých měsících, neboť není zateplená, ani utěsněna okny.

Základní hmoty fasád tvoří dřevěný obklad vertikální Thermowood. Nosný systém – stěny tvoří lepené masivní dřevěné panely Novatop Solid tl. 84 a 62 mm.

Větší detail řešení stavby je možné nalézt v projektové dokumentaci, která je k dispozici online. Na odkazu lze nalézt i vytendrovaný rozpočet stavebních prací a další dokumenty týkající se veřejného výběrového řízení.